A Szép új világ klasszikusnak számít. Egy disztópikus regény, amely témájában leginkább George Orwell 1984 című művéhez hasonlít. A Szép új világ a totalitarizmus gondolata körül forog és egy futurisztikus világban játszódik, ahol a tudomány és az élvezetek kombinációja egy meglehetősen feudalista társadalmat alkot. A totalitarizmus eszméjét a kémcsőbabák és a hipnotizálás segítségével valósítják meg, ami egy előre meghatározott kasztrendszert eredményez, amely intelligens emberekből áll, akik alkalmasak a legmagasabb pozíciók betöltésére és fordítva, a szolgaszerű lényekből, akiket genetikailag alantas munkák elvégzésére programoztak.
Az Alfák, Béták, Gammák, Delták és a szerencsétlen Epszilonok e világában létezik a drogok által kiváltott boldogság, amelyet a szoma nevű anyag okoz. Itt „mindenki mindenkihez tartozik”, hangsúlyozva a kényszerített promiszkuitás rendszerét, amelyet az emberekbe születésüktől fogva belemossák az agyukat. A könyv középpontjában az eugenika borzalmas eszméje áll és annak ellenére, hogy több évtizeddel ezelőtt íródott, üzenete a mi generációnkra nézve is érvényes. A Szép új világ egy látszólag sikeres világ negatívumait tárja fel, amelyben mindenki elégedettnek és elégedettnek tűnik a túlzott testi örömökkel, de valójában ez a stabilitás csak a valódi értelemben vett szabadság és a személyes felelősségvállalás feláldozásával érhető el.
A Szép új világ könyve nagyon érdekes
…Mivel a technológia veszélyeit tárja fel és azt, hogy mit tehet egy egész világgal. Huxley valóban azt a gondolatot próbálja közvetíteni, hogy a technológiának nincs meg az ereje, hogy sikeresen megmentsen minket. Ez a téma teszi a regényt ellentmondásossá, mégis egy olyan klasszikussá, amellyel azonosulni tudunk, különösen a mai világban, ahol a technológia elég közel van ahhoz, hogy uralja az életünket, mi több, a csúcstechnológiás számítógépek, zenelejátszók és játékkonzolok gyorsan életünk természetes részévé válnak. A Szép új világ emellett azt is vizsgálja, hogy meddig mehet el a tudomány anélkül, hogy erkölcstelen lenne. Tényleg egy olyan világban szeretnénk élni, ahol az eugenika uralkodik és annak ellenére, hogy a felszínen mindenki egyenlő, mélyen a felszín alatt az egyenlőtlenség és az igazságtalanság gondolata bugyog?
A regény az utópia, a tökéletes világ ellentmondásos elképzelését mutatja be
Ugyanakkor az „utópia” szó két görög szóból származik, amelyek jelentése „jó hely” és „nincs hely”. Ez arra utal, hogy a tökéletes világ lehetetlen. Az utópia definíciója: „Az utópiának pozitív jelentése van, mint egy tökéletes minőségű társadalom (vagy állapot) normatív társadalmi ideálja.”(wikipedia.org)
Igaz, hogy ez a könyv összetett olvasmány és be kell vallanunk, hogy egyes részeket nem értettünk. A regény jelentése azonban mély nyomot hagyott. Minden bizonnyal olyan könyv, amelyet nem fogunk egyhamar elfelejteni. Összességében a Szép új világ ijesztő ábrázolása annak, ami hamarosan a jövőnk lehet. Nagyon élveztük ennek a jól megírt és elgondolkodtató regénynek az olvasását.
Itt tudod megvenni a könyvet >>
Ajánlunk pár oldalt ahol ingyen letölthetsz pdf könyveket és hangoskönyveket is:
KAPCSOLÓDÓ:
- Könyvajánló: Isaac Asimov – Alapítvány trilógia
- Könyvajánló: Robert Kiyosaki – Cashflow Négyszög
- Könyvajánló(kategória)
- Könyvesbolt Debrecen