David J. Schwartz – Gondolj merészet című könyve minden tekintetben korszakaltotó. Igen önsegítő könyv, igen Dunát lehetne rekeszteni ezekkel..de… Több száz önsegítő könyvet elolvastunk az elmúlt években, évtizedekben. A tapasztalatunk az, hogy kb 10%-a az ami nem totális bullshit, parasztvakítás, vagy orbitális baromság és valóban hozzáad az életedhez, a fejlődésedhez, a jövőd építéséhez.
Ez a könyv az említett 10%-ban is kiemelkedő. Egyszerűen ledönti a saját gátlásaidat és mire elolvasod látni fogod, te is képes vagy megvalósítani legnagyobb céljaidat is! Na vágjunk is bele.
David J. Schwartz – Gondolj merészet
Gondolj azokra az emberekre, akik ötször annyit keresnek, mint te. Ötször okosabbak? Ötször keményebben dolgoznak? Ha a válasz nem, akkor felmerülhet benned a kérdés: „Mi van nekik, ami nekem nincs?”. David Schwartz több millió példányban eladott könyvében azt állítja, hogy a legfontosabb dolog, ami elválasztja őket tőlünk, az, hogy ötször(vagy sokkal..) nagyobbra gondolnak.
Mindannyian a minket körülvevő gondolkodás termékei vagyunk
Könyvének kutatása során Schwartz sok olyan emberrel beszélt, akik a szakterületükön a csúcsra jutottak. Ahelyett, hogy részletes válaszokat kaptak volna, Schwartznak azt mondták, hogy a személyes siker kulcstényezője egyszerűen az arra való vágy. Egyesek a vezetést választják, mások a követést. A siker nem elsősorban a körülmények, a veleszületett tehetség vagy akár az intelligencia kérdése, ez választás kérdése. A Gondolj merészet megpróbálja megmutatni, hogy valójában a vászon, amelyen dolgozunk, hatalmas.
David J. Schwartz átadja nekünk Benjamin Disraeli találó idézetét: „Az élet túl rövid ahhoz, hogy kicsi legyünk”
Ki kell bővítenünk az önmagunkról alkotott képzeletünket
…és ennek megfelelően kell cselekednünk. A „nagyban gondolkodni” valóban működik a karriercélok, az anyagi biztonság és a nagyszerű kapcsolatok tekintetében, de ennél sokkal jelentősebb. Kihívást kapunk arra, hogy fényesebb megvilágításban lássuk magunkat, hogy nagyobb elképzelésünk legyen az életről. Ez egy olyan választás, amely nem nehezebb, mint az a döntés, hogy továbbra is azt tesszük, amit eddig, a sötétségben tapogatózva. A Gondolj merészet alapvetően az „előrejutásról” szól és meglehetősen nagy figyelmet fordít a jövedelem exponenciális növelésére, az álomotthon megvalósítására és a gyerekek első osztályú oktatására. Elmondja, hogyan gondolkodjunk, nézzünk ki és érezzük magunkat „fontosnak”.
A hit erejében nincs semmi misztikus, de különbséget kell tennünk a puszta kívánság és a tényleges hit között. A kétely „okokat” vonz a sikertelenséghez, míg a hit megtalálja az eszközöket a feladat elvégzéséhez. Schwartz beszélgetett egy feltörekvő szépirodalmi íróval. Amikor egy sikeres író neve felmerült, a törekvő író gyorsan azt mondta: „De én soha nem érhetek fel hozzá, nem vagyok az ő súlycsoportjában.”. Ismerve a szóban forgó írót, Schwartz rámutatott, hogy az nem szuperintelligens és nem is szuperérzékeny, csupán szuperbiztos. Az író valamikor úgy döntött, hogy elhiszi, hogy a legjobbak közé tartozik és ennek megfelelően cselekedett és teljesített.
David J. Schwartz szavaival élve:
„A hit az a termosztát, amely szabályozza, hogy mit érünk el az életben. Tekerd fel a termosztátot és nézd meg az eredményeket.”
Roosevelt nem gondolta, hogy nyomorék létére nem lehet elnök, Truman nem tartotta maga ellen korlátozott iskolázottságát, Kennedy pedig úgy döntött, nem hiszi, hogy fiatalsága akadálya a hatalomnak. Azzal, hogy neveltetésünket, korunkat, szerencsénket, intelligenciánkat, házastársunkat, egészségünket stb. jelöljük meg, mint „azt, ami visszatart minket”, a kudarc betegségének esünk áldozatául. Soha ne hagyatkozzunk a szerencsére, hogy elérjük, amit akarunk. Az egyetlen védőoltás az „excusitis” ellen, ahogy Schwartz nevezi, „közismert nevén a kudarc betegsége”, a tudatos önhit.
Schwartz tudja, hogy amint nehéz helyzetbe kerülünk, a gondolkodásunk valószínűleg visszazsugorodik a normális méretére, pedig éppen ez az a pillanat, amikor döntő fontosságú, hogy ne így legyen.
Miért gondolj merészet?
A sportbajnokok nem omlanak össze, amikor egy meccs során vereséget szenvednek. Ahelyett, hogy maguk ellen építenének ügyet, ilyenkor eszükbe jut, hogy ők bajnokok. A szerző arra is emlékeztet, hogy minden nagy siker lépésről lépésre jön létre, ezért a legjobb, ha a kitűzött célokhoz mérjük magunkat és nem másokhoz hasonlítjuk magunkat. Schwartz azt mondja: „Menj az első osztályba”. Ez nem azt jelenti, hogy mindig a legdrágább jegyet kell megvenni. Azt jelenti, hogy a tanácsokat sikeres emberektől kell beszerezni és nem szabad az irigykedőknek megadni azt az elégtételt, hogy látják, ahogy megbotlunk.
Tölts időt azokkal, akik nagy léptékben gondolkodnak és nagylelkűek a barátságukban. Egy idő után emelkedni fog az alapszintje annak, amit lehetségesnek tartasz. Az emberek értékelést adnak rólunk, akár tetszik, akár nem és az érték, amit a világ ad nekünk, megegyezik azzal, amit mi adunk magunknak. A könyvet itt tudod megvenni.
Ajánlunk pár oldalt ahol ingyen letölthetsz pdf könyveket és hangoskönyveket is:
KAPCSOLÓDÓ KÖNYVEK:
- Peter Honey – Problémás emberek
- Charles Duhigg – A szokás hatalma
- Aldous Huxley – Szép új világ
- Isaac Asimov – Alapítvány trilógia
- Robert Kiyosaki – Cashflow Négyszög
- Könyvajánló(kategória)